Polecamy na prezent...


Adapter do smartfonów Hama MHL

autor: Anna Paczuska dodane: 14 września 2011

0

Na tegorocznych targach IFA 2011 trudno było znaleźć smartfona bez kamery HD.  Nic dziwnego: użytkownicy tego typu sprzętu chętnie oglądają swoje filmiki na telewizorach w systemie High-Definition.

W takich sytuacjach zdarza się, że w smartfonie wyładuje się bateria, co oznacza niechciany koniec miłego seansu. Z tego względu karierę zaczęła robić technologia MHL (Mobile High-Definition Link), która służy do przesyłu danych pomiędzy smartfonami a telewizorami HD. Co ważne, w trakcie transmisji nasz telefon może czerpać energię z odbiornika. Dzięki temu nie ma najmniejszej obawy o rozładowanie akumulatora.

Na zakończonych właśnie berlińskich targach specjalny, kompaktowy adapter MHL zaprezentowała Hama. Przesyłanie danych odbywa się za pośrednictwem złącza micro-USB, które – dzięki możliwości ładowania baterii w czasie emisji sygnału wideo – zyskał przewagę nad portem mini HDMI. Sygnał Full HD (1080p) przekazywany jest do telewizora bez żadnych strat. Niemieckie urządzenie jest bardzo małe – jego wymiary wynoszą: 5 x 4.5 x 1.5 cm. W zestawie znajduje się kabel HDMI. Technologię MHL zaimplementował między innymi Samsung w modelu Galaxy S2. Jednak produkt Hama może współpracować ze wszystkim urządzeniami obsługującymi MHL, niezależnie od ich marki.

Hama Polska nie podała terminu wprowadzenia produktu na polski rynek.

tagi:

Komórki wykop blip flaker buzz

Zobacz również