Polecamy na prezent...


Asus wprowadza do sprzedaży monitor MX299Q z panoramicznym ekranem

autor: Anna Paczuska dodane: 28 lipca 2013

0

Panoramiczny 29-calowy ekran wyświetla obraz w proporcjach znanych z kinowych ekranów 21:9 i w rozdzielczości 2560×1080 (Ultra Wide HD).


Powierzchnia wyświetlania jaką oferuje monitor jest odpowiednikiem dwóch 17-calowych ekranów (o proporcjach 5:4) i jest o 33 proc. szersza, niż w przypadku podobnego monitora Full HD. Tak duży ekran o proporcjach 21:9 pozwala na komfortową pracę w wielu oknach jednocześnie i korzystanie z drugiego monitora stacjonarnego przestaje być konieczne. Filmy w formacie 2,35:1 dzięki rozdzielczości 2560×1080 są wyświetlane bez górnego i dolnego paska, co zdecydowanie wpływa na przyjemność oglądania. Szerokokątny obraz docenią również fani gier komputerowych.

Matryca AH-IPS podświetlana diodami LED zapewnia odwzowrowanie kolorów. Kąt widzenia wynosi 178 stopni – w pionie i poziomie.

ASUS Designo MX299Q charakteryzuje się dużą kompatybilnością z urządzeniami multimedialnymi. Posiada porty DisplayPort, HDMI/MHL i Dual-link DVI, a łącze MHL (Mobile High-Definition Link) jednocześnie zasila i wysyła sygnał video do smartfonów i tabletów.

tagi:

Komputery i laptopy wykop blip flaker buzz

Zobacz również