Polecamy na prezent...


Casio Fx-CG20 – smartfon wśród kalkulatorów

autor: Anna Paczuska dodane: 10 października 2011

0


Firma Casio zaprezentowała swój najnowszy kalkulator z podświetlanym, kolorowym ekranem. Urządzenie przypominające telefon komórkowy umożliwia m.in. ładowanie zdjęć, które następnie są wykorzystywane do opisywania wykresów  i funkcji.

Kalkulator graficzny Casio Fx-CG20, wyposażony w kolorowy ekran o rozdzielczości 216×384 pikseli, posiada m.in. naturalny zapis działań matematycznych, funkcje kopiowania, wycinania i wklejania zapisów oraz dodawania notatek inżynieryjnych, a także ponad 20 innych narzędzi. Dodatkowo dzięki podłączeniu kalkulatora do komputera PC, możliwym jest załadowanie fotografii, które następnie mogą posłużyć do opisywania sytuacji problemowych ( np. w postaci wykresów).

Interfejs Casio przypomina ten znany z smartfonów wyposażonych w systemy Android oraz iOs. Charakteryzuje go czytelny, intuicyjny rozkład najważniejszych funkcji i ustawień. Ponad to układ klawiszy również przypomina ten znany z telefonów komórkowych. Jednak w modelu Fx-CG20, został rozszerzony o wielokierunkowy klawisz nawigacyjny, który dodatkowo usprawnia korzystanie z narzędzi kalkulatora.

Casio Fx-CG20 stworzono z myślą o uczniach gimnazjów, szkół średnich oraz studentach kierunków inżynieryjnych.

Casio Fx-CG20 jest już dostępny na polskim rynku w cenie 700 zł.

tagi:

Gadżety Komórki wykop blip flaker buzz

Zobacz również