Polecamy na prezent...


Connect 201 – pendrive na USB i microUSB

autor: Anna Paczuska dodane: 23 sierpnia 2013

0

Smartfony, ultrabooki i tablety brawurowo zdobywają rynek, a z powodu wyścigu na jak najcieńsze urządzenie, tradycyjne złącze USB nie zawsze znajduje się na wyposażeniu. Zazwyczaj producenci zastępują je złączem microUSB. Dotychczas trzeba było używać rozmaitych przejściówek, aby pogodzić tę wojnę standardów.

To się jednak zmienia. Firma PQI wyposażyła swoją najnowszą pamięć przenośną, model Connect 201, w specjalne rozwiązanie: jest to zarówno pendrive na złącze USB, jak i microUSB naraz. Urządzenie charakteryzuje się również wytrzymałą, aluminiową obudową i niewielkimi rozmiarami. Cechy te pozwalają używać Connecta 201 w połączeniu z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu bez problemu użytkownik może przenosić pliki z komputera stacjonarnego do smartfona/tabletu  lub używać pendrive jako pamięci dodatkowej, gdy w urządzeniu mobilnym jest jej za mało na przechowywanie ulubionych filmów bądź muzyki.

Dodatkowo użytkownik otrzymuje możliwość pobrania darmowej aplikacji PQI Connect + z Google Play na systemy Android, oprogramowanie to jest prostym menadżerem plików, który pozwala na bezpośredni dostęp do zawartości pamięci ułatwiając zarządzanie nimi. Producent oferuje dożywotnią gwarancję na pendrive’a.

Pamięć flash USB PQI Connect 201 dostępna jest w Agito.pl w trzech wersjach:
- 8 GB – za ok. 55 zł
- 16 GB – za ok. 75 zł
- 32 GB – za ok. 120 zł

tagi:

Gadżety wykop blip flaker buzz

Zobacz również