Polecamy na prezent...


Czujnik dymu sterowany smartfonem

autor: Anna Paczuska dodane: 16 sierpnia 2013

5

Czujnik dymu Firetext wyśle SMS w ciągu maksymalnie 2 minut od wykrycia niebezpieczeństwa. Oprócz standardowej syreny alarmowej, wyśle wiadomości tekstowe do 4 wybranych wcześniej osób.

Firetext jest optycznym detektorem zaprojektowanym do wykrywania dymu, powstającego w bezpłomieniowym początkowym stadium pożaru. Jego unikalność, chroniona ogólnoświatowym patentem, polega na integracji z modułem GSM umożliwiającym wysyłanie wiadomości SMS. Detekcja dymu na zasadzie rozpraszania światła, gwarantuje reakcję alarmu.

Jest zasilane na standardowe baterie do kupienia w każdym kiosku, nie wymaga więc prowadzenia dodatkowych kabli. Dzięki Firetext szybko dowiesz się o zagrożeniu i wezwiesz pomoc lub odpowiednie służby.

Po wyjściu do pracy często zastanawiam się, czy wyłączyłem wszystkie urządzenia mogące być źródłem pożaru. Jak wielu z nas z obawą zostawiam dom bez opieki. Podobny niepokój towarzyszył Matthew Newmanowi, pomysłodawcy Firetext, który przy okazji wakacji lub służbowych podróży, ciągle zamartwiał się o to, co dzieje się pod jego nieobecność. Nie mógł czerpać radości z wyjazdu. Szukał urządzenia, które wykorzystując technologie mobilne zapewni mu stały kontakt z domem, a w razie zagrożenia natychmiast o nim poinformuje. Kiedy okazało się, że na rynku nie ma takiego rozwiązania, wymyślił własne – mówi Marcin Łukasik, Kierownik Produktu w firmie GTI.

Sugerowana cena urządzenia to:

379 zł urządzenie + 20 zł transport (gdy użytkownik zapewnia kartę SIM we własnym zakresie) urządzenie z rocznym pakietem SMS. 479 zł + 20 zł transport (dołączona karta SIM umożliwia wysłanie do 100 SMS miesięcznie, przez rok).

tagi:

Gadżety Komórki wykop blip flaker buzz

Zobacz również