Polecamy na prezent...


Etui do laptopa od projektanta

autor: Anna Paczuska dodane: 27 maja 2013

0

W świecie nowych technologii wygląd ma niekwestionowane znaczenie. Telefony z 24-karatowego złota z prawdziwymi diamentami dostępne są dla nielicznych. Fani pięknych, niebanalnych przedmiotów liczą na młodych designerów, tworzących oryginalne akcesoria dla smartfonów, tabletów i ultrabooków.

Technologie zawładnęły naszym życiem do tego stopnia, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Pojawiła się nawet choroba cywilizacyjna zwana nomofobią, czyli lęk przed brakiem telefonu komórkowego lub znalezieniem się poza zasięgiem sieci. Urządzenia stają się coraz bardziej poręczne: komputery stacjonarne zostały niemal wyparte przez laptopy, potem tryumfy święciły netbooki, te zaś – tablety.

Oprócz licznych funkcjonalności (Internet, wirtualny trener, mobile banking), urządzenia te zdobywają nasze serca także swoim wyglądem. Swoje smartfony wprowadziły na rynek takie domy mody jak PRADA, Armani czy Versace. W ekstremalnie drogich wersjach technologicznych gadżetów celuje Stuart Hughes, brytyjski jubiler. Stworzył pokrytego 24-karatowym złotem i 500 diamentami iPhone’a 4S oraz platynowego MacBooka Air, wartego 1,6 miliona złotych.

To jednak przedmioty z najwyższej półki cenowej, na które niewielu może sobie pozwolić. Jak zatem wyróżnić nasz smartfon czy tablet spośród wielu identycznych? Wszak mocno utożsamiamy się ze swoimi urządzeniami, które towarzyszą nam niemal wszędzie. Coraz częściej decydujemy się na designerskie dodatki: biżuteryjne breloczki czy oryginalne pokrowce i futerały.

Minęła już na szczęście moda na wymienne obudowy, straszące mizernym wykonaniem i pstrokatą grafiką i nieporęczne kabury. Teraz kładziemy nacisk na jakość i indywidualne wykonanie. Naszą galanterię tworzymy, łącząc nietypowe materiały: skórę, filc i gumę – mówi Katarzyna Pokszan z Busy Monday Lab, które tworzy unikalną galanterię dla komputerów i elektroniki. – Pokrowce mogą wiele powiedzieć o właścicielu: umieszczona na nich sentencja czy imię, nadaje im indywidualnego charakteru – dodaje.

Pokrowce na gadżety hi-tech oprócz walorów wizualnych mają także za zadanie chronić nasz drogocenny sprzęt: przed upadkiem, zalaniem, czy… temperaturą. Zarówno upał jak i mróz mogą zaszkodzić laptopom i tabletom. Busy Monday Lab wprowadziło kolekcję Aspen, która ochroni sprzęt nie tylko przed upadkiem, ale również przez kapryśną aurą.

Niszowym projektantom naprzeciw wychodzi Internet: w sieci ręcznie robione akcesoria do telefonów i komputerów można kupić zarówno sklepach internetowych jak i specjalnych  platformach handlowych przeznaczonych do sprzedaży biżuterii, ubrań i innych przedmiotów wykonywanych przez designerów.

tagi:

Gadżety Lifestyle wykop blip flaker buzz

Zobacz również