Polecamy na prezent...


IFA 2013: Panasonic zaprezentował 20-calowy tablet

autor: Anna Paczuska dodane: 6 września 2013

0


Panasonic zaprezentował pierwszy na rynku tablet wyposażony w 20-calowy ekran. Urządzenie o nazwie Toughpad 4K UT-MB5, ważące niewiele ponad 2 kilogramy zapewnia wyświetlanie w jakości czterokrotnie wyższej niż standard HD.

Tablet, który będzie dostępny w dwóch wersjach, został przygotowanych z myślą o mobilnych użytkownikach biznesowych, architektach, projektantach oraz inżynierach.

Nowe urządzenie Panasonic posiada najcieńszą w swojej klasie obudowę o grubości jedynie 12,5 milimetra i waży 2,35 kilograma. W podstawowej wersji Toughpad 4K UT-MB5 został wyposażony w procesor Intel® CoreTM i5 vProTM, 250-gigabajtowy dysk twardy SSD, 8 gigabajtów pamięci RAM oraz kartę graficzną NVIDIA® GeForce®. Wyświetlanie obrazów odbywa się na 20-calowym dotykowym ekranie o rozdzielczości 3840×2560, w najwyższej jakości 4K, bez dodatkowych przerw na buforowanie.

Ponadto proporcje 15:10 i 230 pikseli na każdym calu kwadratowym umożliwiają szybkie przybliżanie oraz oddalanie obrazu wraz z bieżącą zmianą jego rozmiarów. Urządzenie będzie dostępne także w wersji Performance przygotowanej z myślą o inżynierach, architektach, projektantach oraz fotografach wymagających jeszcze wyższych parametrów technicznych. Zostanie wyposażone w mocniejszy procesor oraz kartę graficzną i zagwarantuje płynną obsługę programów CAD oraz tworzenie grafiki 3D.

Toughpad 4K UT-MB5 jest elastycznym tabletem wyposażonym w szereg portów umożliwiających podłączenie urządzeń zewnętrznych. Dysponuje między innymi złączami HDMI, Ethernet, portami USB w technologii 3.0 oraz gniazdem kart SD. Z przodu urządzenia znajduje się wbudowana kamera o rozdzielczości 1280×720, która pozwala na swobodne prowadzenie wideokonferencji

w czasie rzeczywistym. Nowy tablet Panasonic działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro firmy Microsoft, co zapewnia mu kompatybilność z najnowszym oprogramowaniem. Tak jak każde urządzenie z serii Toughpad, również 4K UT-MB5 charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i jest w stanie przetrwać upadek z wysokości do 76 cm.

Tablet może zostać wyposażony opcjonalnie w elektroniczny rysik (Panasonic Electronic Touch Pen) umożliwiający jego obsługę. W swoim działaniu opiera się na wykorzystaniu podczerwieni oraz łączności Bluetooth i pozwala na pracę z dokładnością do jednego piksela. Ponadto Toughpad 4KUT-MB5 rozpoznaje i odwzorowuje do 2048 różnych poziomów nacisku rysika, co daje użytkownikowi możliwość pisania lub rysowania z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów.

Toughpad 4K UT-MB5 będzie prezentowany na stoisku Panasonic (numer 101 w hali 5.2) podczas berlińskich targów IFA. Na polskim rynku Toughpad 4K UT-MB5 będzie dostępny od listopada 2013 roku, natomiast wersja Performance zostanie wprowadzona w 2014 roku.

tagi:

PDA i GPS wykop blip flaker buzz

Zobacz również