Polecamy na prezent...


IFA 2013: słuchawki Creative Aurvana

autor: Anna Paczuska dodane: 7 września 2013

0

Seria Aurvana poszerzona zostaje o trzy modele: Aurvana Platinum, Aurvana Gold oraz Aurvana Live!2.

Najbardziej zaawansowaną z nowości jest bezprzewodowy zestaw Aurvana Platinum. To zestaw słuchawkowy wyposażony w  50-milimetrowe przetworniki dźwięku, podkreślające siłę basów, ostrość tonów wysokich oraz wyrazistość wokali. Premierowym rozwiązaniem zastosowanym w słuchawkach Aurvana Platinum jest autorska technologia ShareMe. Umożliwia ona równoczesne odtwarzanie dźwięku w dwóch zestawach, poprzez ich bezprzewodowe połączenie. Dzięki tej funkcjonalności dwóch użytkowników, każdy na własnych słuchawkach, może jednocześnie słuchać tego samego źródła – odtwarzanej z jednego nadajnika muzyki czy też emitowanego w telewizji filmu.

Aurvana Platinum korzysta ze standardu łączności NFC, umożliwiającego wyjątkowo szybkie i łatwe parowanie słuchawek z nadajnikiem za pomocą jednego ich zetknięcia. Aurvana Platinum wygodnie połączyć można również z urządzeniami nieposiadającymi funkcji NFC, korzystając z modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth. Dzięki kodekom aptX oraz AAC sygnał przesyłany do słuchawek dociera bez zakłóceń i opóźnień. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest technologia Creative Multipoint, umożliwiająca łączenie się słuchawek z dwoma bezprzewodowymi nadajnikami jednocześnie. Oznacza to, że użytkownik na przykład podczas oglądania filmu na komputerze lub tablecie, może natychmiastowo, bez konieczności rozłączania i podłączania zestawu Aurvana do telefonu, odebrać pilne połączenie.

Zestaw Platinum wyposażono w cztery mikrofony, których zadaniem jest jak najbardziej precyzyjne przechwytywanie dźwięku i dostarczanie go w krystalicznej jakości do uszu odbiorcy znajdującego się po drugiej stronie połączenia. Zaawansowana technologia aktywnej redukcji hałasu wycisza ok. 90% odgłosów pochodzących z otoczenia, oferując jednocześnie wybór zoptymalizowanych ustawień do wykorzystania w zależności od tego, z jakiego miejsca prowadzona jest rozmowa – z pociągu lub głośnego pokoju.

Zestaw Aurvana Gold korzysta z łączności Bluetooth. Został on wyposażony w 40-milimetrowe neodymowe przetworniki dźwięku oraz pakiet technologii zapewniających wyjątkową wygodę korzystania. Podobnie, jak słuchawki Platinum, tak i model Aurvana Gold, korzysta z technologii ShareMe, standardu łączności NFC oraz aktywnej redukcji odgłosów z otoczenia, będącej w stanie wyciszyć ok. 85% niepożądanych zakłóceń. W zestaw wbudowane zostały dwa mikrofony, dzięki którym możliwe jest prowadzenie wysokiej jakości rozmów telefonicznych.

Trzecią premierą nowej serii Aurvana jest zestaw Aurvana Live!2. To ulepszony i odświeżony wizualnie model słuchawek Aurvana Live!, jednego z najchętniej wybieranych zestawów firmy Creative. Podobnie, jak pierwsza wersja, tak i jej następczyni oferuje niezwykle bogaty i przestrzenny dźwięk wydobywający się z 40-milimetrowych przetworników neodymowych, którego szczegółowość i wyrazistość podkreślają kompozytowe membrany z biocelulozy, wykorzystane w zestawie. Zestaw Aurvana Live!2 wzbogacony został również o wbudowany mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych i internetowych. Słuchawki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – czarno-srebrnej i czarno-czerwonej.

Nowe słuchawki z serii Creative Aurvana dostępne będą w październiku 2013 roku. Ich ceny wynosić będą:

Aurvana Platinum – 1199 PLN

Aurvana Gold – 799 PLN

Aurvana Live!2 – 499 PLN

tagi:

Audio wykop blip flaker buzz

Zobacz również