Informacje

O serwisie

geek – osoba, która jest wyspecjalizowana lub utalentowana w zawodach naukowych lub technicznych, lecz wydaje się być społecznie nieprzystosowana.
(The American Heritage Dictionary of the English Language, Fourth Edition)

toy – rzecz do zabawy, ale bez realnej wartości.
(Webster’s Revised Unabridged Dictionary)

Serwis GeekToys powstał w maju 2004 roku i prezentuje najnowsze osiągnięcia w zakresie tworzenia ‘zabawek’ dla ludzi, dla których forma jest ważniejsza, niż użyteczność. Żaden z prezentowanych na łamach serwisu przedmiotów nie jest niezbędny człowiekowi do życia czy pracy, ale na pewno spora część z nich kosztuje zbyt dużo, aby przeciętny obywatel mógł sobie na nie pozwolić. Jedno jest pewne – są to urządzenia efektowne i z reguły wybiegające w przyszłość jeśli chodzi o zastosowane rozwiązania techniczne.

Część z tych przedmiotów nigdy nie zostanie wprowadzona do masowej produkcji, część nie przyjmie się na rynku lub zginie w zalewie podobnych produktów, ale na pewno kilka przetrwa, a może nawet odniesie sukces. W końcu ile osób w pierwszej połowie XX wieku przypuszczało, że telefon czy komputer będą kiedyś urządzeniami powszechnie stosowanymi?…

Na początku czerwca 2006 roku wygląd serwisu uległ radykalnej zmianie. Zostało również uruchomione forum dyskusyjne, na którym użytkownicy mogą (poza komentowaniem publikowanych w serwisie informacji) dyskutować na tematy związane z szeroko rozumianymi gadżetami.

Pod koniec stycznia 2010 miała miejsce kolejna modernizacja, która objęła zarówno stronę wizualną, jak i techniczną. Usunięte zostało forum dyskusyjne, a serwis zyskał bardziej blogowy charakter.