Polecamy na prezent...


Jak rozwiązać problem psich kup?

autor: Ania dodane: 2 maja 2012

1

Nie pomagają ustawy, mandaty, prośby i groźby. Cała Polska usiana jest psimi klockami. Tym czasem w Meksyku wymyślili nowy sposób na niesfornych właścicieli i na dodatek bez użycia siły.

Zawsze zadziwiało mnie, że ludziom wokół nie przeszkadza smród ani widok tysięcy psich odchodów. Nie widzą nawet nic złego w tym, że później ich dzieci na tak zaminowanych chodnikach rozkładają kocyki i bawią się w dom czy sklep. Na moim osiedlu długo byłam jedyną osobą, która sprzątała po swoim czworonogu i ludzie niezmiennie patrzyli się na mnie dziwnie. Do dzisiaj zmieniło się tylko to, że już nie mam niestety po kim sprzątać.

Być może gdybyśmy mieszkali w Meksyku, sprawy wyglądałyby inaczej. I nie chodzi tu o szalejące gangi, bo te bardziej obchodzi czystość kokainy niż trawników, ale o sposób podejścia do problemu. Władze stwierdziły, że zamiast kar za zanieczyszczenie trawników zastosują nagrodę za ich sprzątanie (jakby czysta okolica nie była wystarczająca). Wystarczy wrzucić psią kupę do specjalnego pojemnika, by aktywować hotspot. Im większa kupa, tym dłuższy czas działania darmowej Sieci. A więc otrzymujemy Internet za psią kupę. Co o tym myślicie?

YouTube Preview Image

tagi:

Gadżety Lifestyle wykop blip flaker buzz

Zobacz również