Polecamy na prezent...


JBL SB200 – głośniki do TV

autor: Anna Paczuska dodane: 31 maja 2013

0

Kto dziś kupuje nowoczesny, płaski telewizor, powinien się liczyć z koniecznością dokupienia zewnętrznych głośników. Dlaczego?

Porównajmy najnowszej generacji odbiornik z muzealnym Rubinem 714p, od lat 70. produkowanym w Warszawie na radzieckiej licencji. Zgoda, że w jakości obrazu dokonał się tu postęp wprost niewyobrażalny. Ale dźwięk? Dwa eliptyczne głośniki lampowego staruszka, skorego ponoć do samoczynnych eksplozji, brzmiały lepiej niż przetworniki, montowane we współczesnych aparatach! Jeśli więc jakość tego, co słyszymy, ma dorównywać jakości wizji…

Sześćdziesięciowatowy, zewnętrzny głośnik do telewizora JBL Cinema SB 200 to sposób na nagłośnienie każdej muzyki z każdego źródła, obecnego w domu. Żadnych głośników obstawiających telewizor i zbierających kurz, żadnej plątaniny kabli. Zwłaszcza posiadacze mniejszych mieszkań docenią zalety pojedynczej belki głośnikowej, którą można położyć na szafce pod telewizorem lub przykręcić do ściany, i która przejmuje funkcję rozbudowanego kina domowego.

Dźwięk w paśmie 60Hz – 20kHz, to zasługa dwóch basowych o średnicy 89 mm i dwóch kopułkowych wysokotonowców o średnicy 25 mm. Za czarną maskownicą kryją się jeszcze cztery wzmacniacze, porty bass-reflex i procesor dźwięku. Pracujące w systemie HARMAN Display Surround urządzenie ma wbudowany dekoder Dolby Digital, analogowe i optyczne wejście audio oraz funkcję wzmocnienia basu (z poziomu pilota). Przez Bluetooth połączy się z niemal każdym urządzeniem przenośnym, przy czym pierwszych osiem zakoduje w systemie, by je potem samoczynnie rozpoznawać. Połączony do telewizora przejmuje rolę wbudowanych głośników – daje się nawet sterować z poziomu pilota telewizora.

Cena: 1400 zł

tagi:

Audio Gadżety Rozrywka wykop blip flaker buzz

Zobacz również