Polecamy na prezent...


LED LD-1000: lampa błyskowa do kompaktów

autor: Anna Paczuska dodane: 5 września 2013

0

Nikon przedstawia lampę LED LD-1000, przeznaczoną do aparatów systemu Nikon 1 oraz kompaktów serii COOLPIX. Niewielka waga oraz wymiary sprawiają, że  nadaje się do makrofotografii oraz nagrywania filmów z małej odległości.

W odróżnieniu od tradycyjnej lampy błyskowej, LD-1000 pozwala ocenić efekt oświetlenia jeszcze przed rozpoczęciem fotografowania czy filmowania. Korzystając ze źródła światła ciągłego nie trzeba się martwić o właściwe ustawienia urządzenia czy wykonywać zdjęć próbnych. Lampa LD-1000 pozwala m.in. na tworzenie portretów, zwłaszcza jeśli osoba fotografowana nie przywykła do pozowania, ponieważ światło LED nie rozprasza modela ani nie wywołuje ciągłego mrugania oczu.

Lampa LED Nikon LD-1000 może być wykorzystywana samodzielnie w celu doświetlenia ujęcia z innego miejsca lub zamontowana na aparacie w gnieździe mocowania statywu, umożliwiając swobodną kontrolę wysokości źródła oświetlenia, jego odległość od obiektu oraz kąta padania światła.

Współpracuje ona z każdym aparatem wyposażonym w gniazdo mocowania statywu, dzięki czemu można ją z powodzeniem stosować również z aparatami kompaktowymi serii Nikon COOLPIX. Wyposażenie LD-1000 obejmuje szynę mocującą SK-1000 oraz dwie śruby LS-32 służące do przykręcania lampy do gniazda mocowania statywu aparatu.

tagi:

Fotografia wykop blip flaker buzz

Zobacz również