Polecamy na prezent...


LG Laser TV z ekranem o przekątnej 100 cali

autor: Anna Paczuska dodane: 16 stycznia 2013

0

Firma LG Electronics poinformowała o wprowadzeniu na rynek systemu Laser TV z ekranem o przekątnej 100 cali (model HECTO). Urządzenie zostało wyposażone  w technologię Smart TV oraz cyfrowe funkcje telewizyjne.

Rozwiązanie pozwala stworzyć system kina domowego, obejmujący olbrzymi ekran i zewnętrzny moduł projektora UST (Ultra Short Throw), który jest w stanie wyświetlać obrazyz bardzo małych odległości. System oferuje rozdzielczość Full HD 1080p i dobry kontrast, możliwy dzięki zastosowaniu opartej na laserach zaawansowanej technologii projekcji LG.

Obraz o wysokim kontraście wyświetlany na 100-calowym ekranie oferuje wrażenia, które można uzyskać w sali kinowej. W przeszłości do projekcji tak dużego obrazu niezbędna była znaczna odległość. Wymagana przestrzeń lub „długie rzutowanie” sprawiało, że wyświetlanie dużych obrazów w domu było mało praktyczne. Obecnie, dzięki zastosowaniu projektora UST, soczewka może znajdować się zaledwie 56 cm (22 cale) od ekranu. LG Laser TV oferuje rozdzielczość Full HD 1080p i współczynnik kontrastu dynamicznego sięgający 10 000 000:1, gwarantujący żywy i wyrazisty obraz doskonale widoczny zarówno w ciemności, jak i w jaśniejszym otoczeniu.

System Laser TV obsługuje platformę LG Smart TV, dając dostęp do wszystkich funkcji modeli LG , takich jak: serwis Smart World, usługi LG Cloud, pilot Magic Remote oraz obsługa technologii Intel WiDi. Urządzenie zostało wyposażone również w tuner telewizji cyfrowej. Użytkownicy strefy treści premium LG mogą z równą łatwością korzystać z platform społecznościowych (np. serwisu Facebook), jak i z usług VoD (np. Netflix). Za pośrednictwem technologii LG Cloud, możliwe jest zarządzanie osobistymi dokumentami, takimi jak zdjęcia, domowe filmy wideo i biblioteka muzyki.

Platforma LG Smart TV oferuje panel sterowania oraz opcje połączeń, usprawniające dostęp do materiałów zapisanych na smartfonach, laptopach, urządzeniach pamięci masowej oraz treści dostępnych w Internecie. Dzięki wbudowanym technologiom WiDi i Wi-Fi treść z dowolnego zgodnego urządzenia zewnętrznego można bezprzewodowo odtwarzać na ekranie. Nawigację po usługach i urządzeniach zewnętrznych ułatwi pilot Magic Remote, który umożliwia cztery tryby kontroli — głos, gesty, wskazywanie oraz pokrętło.

tagi:

Rozrywka wykop blip flaker buzz

Zobacz również