Polecamy na prezent...


Łóżko, które zaścieli się samo

autor: Ania dodane: 6 lipca 2012

0

Układanie co rano pościeli na łóżku to niezbyt ciekawe zajęcie, tak samo jak widok skłębionej pościeli w sypialni. Ktoś – lub coś! – musi jednak posprzątać.

Jeśli nie cierpisz sprzątać w sypialni, nie musisz w tym celu mieć pokojówki, wystarczy Smart Bed firmy OHEA, czyli inteligentne łóżko. Nie marudzi, jest dyskretne i zaścieli się samo, czyli w tym przypadku – rozprostuje pościel. Aby było to możliwe, musi być ona zwinięta we właściwy sposób. To z kolei zapewnią rzepy i sznurki. Poduszki przymocowano sznurkami do mechanizmu w zagłówku, zaś kołdra jest przymocowana z drugiej strony na rzepy, a po bokach naciągana za pomocą sznurków.

Smart Bed wyposażono w czujnik obciążenia, który rejestruje, kiedy na łóżku ktoś leży. W trzy sekundy po tym, gdy wstaniemy i system zarejestruje spadek wagi, startuje mechanizm ścielenia. Poduszki zostają naciągnięte przez sznurki chowające się w zagłówku, zaś z boków materaca wysuwają się mechaniczne ramiona, które rozprostowują i naciągają kołdrę. Na ten czas poduszki zostają uniesione. Cały proces zajmuje około 50 sekund.

YouTube Preview Image

tagi:

Gadżety Lifestyle wykop blip flaker buzz

Zobacz również