Polecamy na prezent...


MyFRITZ! oraz FRITZ!NAS – prywatna chmura od AVM

autor: Anna Paczuska dodane: 1 sierpnia 2013

0

Zdjęcia, muzyka, wideo i dokumenty są dostępne w centralnym punkcie domowej sieci dla wszystkich urządzeń, włącznie z laptopami, odbiornikami TV i tabletami. Nawet będąc w podróży, za pomocą notebooka lub smartfona można uzyskać bezpieczny dostęp do plików przechowywanych w domowej sieci.

Dane wymieniane przy logowaniu i podczas transmisji plików są szyfrowane za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa – protokołu https. Dzięki usługom MyFRITZ! oraz FRITZ!NAS, każdy użytkownik FRITZ!Box może samodzielnie i bezpłatnie uruchomić prywatną chmurę. Osobiste pliki pozostają w domu, ale są dostępne w bezpieczny sposób z dowolnej lokalizacji.

FRITZ!NAS (NAS – Network Attached Storage – dysk sieciowy) przechowuje zdjęcia, muzykę, wideo, czy inne dane na nośniku podłączonym do FRITZ!Box. W ten sposób dane przechowywane są w znanym miejscu i pod pełną  kontrolą użytkownika FRITZ!Box. Dzięki FRITZ!NAS, każdy użytkownik sieci domowej może uzyskać dostęp do współdzielonych zasobów za pomocą smartfona, tabletu czy notebooka. Pojemność FRITZ!NAS może być rozszerzana w nieskończoność za pomocą nośników USB, takich jak np. zewnętrzne dyski czy pamięci typu pendrive.

Usługa MyFRITZ! umożliwia dostęp do urządzenia FRITZ!Box za pośrednictwem internetu, z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy. Taka funkcjonalność pozwala użytkownikom FRITZ!Box na korzystanie z ich plików udostępnianych przez FRITZ!NAS, gdy są poza domem. Ponieważ połączenie z MyFRITZ! jest chronione hasłem, bezpieczne są również dostęp do listy połączeń telefonicznych, wiadomości głosowych na wbudowanej we FRITZ!Box automatycznej sekretarce oraz ustawienia samego urządzenia FRITZ!Box. Wszelkie prywatne informacje przechowywane są wyłącznie w urządzeniu FRITZ!Box. Jego producent, AVM, nie ma dostępu do haseł, ani zasobów prywatnej chmury. Wyłącznym dysponentem danych pozostaje właściciel routera FRITZ!Box i tylko on decyduje o tym, kto może uzyskać dostęp do danych chronionych hasłem.

Dostęp do danych za pośrednictwem MyFRITZ! realizowany jest za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa – szyfrowanego połączenia https. Usługi MyFRITZ! i FRITZ!NAS oferują szyfrowanie przesyłu danych oraz ochronę hasłem i dzięki temu umożliwiają uruchomienie bezpiecznej prywatnej chmury.

tagi:

Komputery i laptopy Komórki wykop blip flaker buzz

Zobacz również