Polecamy na prezent...


Nikon D7100 wyróżniony nagrodą EISA European Camera 2013–2014

autor: Anna Paczuska dodane: 16 sierpnia 2013

0

Firma Nikon po raz kolejny została uhonorowana nagrodą organizacji EISA (European Imaging and Sound Association). Lustrzanka Nikon D7100 otrzymała tytuł „European Camera of the year 2013-2014”.

Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA) co roku nominuje najlepsze produkty z różnych kategorii sprzętu audiowizualnego, które pojawiły się na rynku europejskim w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wyróżnia przy tym te produkty, które zyskują uznanie entuzjastów i profesjonalistów poszukujących urządzeń wysokiej jakości, wyposażonych w zaawansowane rozwiązania. Zdobywca nagrody wyłaniany jest przez ponad 50 osób z przeszło 20 krajów, reprezentujących czołowe czasopisma poświęcone fotografii, filmowi, tematyce audio, systemom kina domowego i elektronice mobilnej.

Uzasadnienie jury: „Nikon D7100 to sztandarowy aparat z rodziny lustrzanek formatu DX, który łączy doskonałą jakość zdjęć z zaawansowanymi funkcjami. Jego matryca APS-C pozbawiona optycznego filtra dolnoprzepustowego pozwala w pełni wykorzystać rozdzielczość 24,1 mln pikseli bez utraty ostrości. Błyskawiczny, 51-punktowy system autofokusa oraz tryb zdjęć seryjnych doskonale sprawdzają się przy rejestrowaniu dynamicznych scen, a niezawodny system pomiaru ekspozycji zapewnia niezmiennie wysoką dokładność odczytu. Dzięki jasnemu wizjerowi optycznemu oraz wyrazistemu wyświetlaczowi LCD można fotografować zarówno tradycyjnie, z poziomu oka, jak i korzystać z podglądu funkcji na żywo. Amatorzy filmowania z pewnością docenią natomiast możliwość bezpośredniego zapisu za pośrednictwem wyjścia HDMI czystych, nieskompresowanych danych na zewnętrznym urządzeniu magazynującym”.

tagi:

Fotografia wykop blip flaker buzz

Zobacz również