Polecamy na prezent...


Nowe projektory od Sony

autor: Anna Paczuska dodane: 7 sierpnia 2012

0

VPL-D100 i VPL-E200 to niewielkie projektory przeznaczone dla szkół i małych firm.

W obydwu seriach zastosowano szereg rozwiązań, mających zmniejszyć zużycie energii i wydłużyć okres eksploatacji. Do wspólnych cech projektorów Sony VPL-D100 i VPL-E200 należy także funkcja automatycznego zmniejszania jasności lampy. Dzięki temu urządzenie automatycznie wykryje statyczny obraz, zmniejszając natężenie światła nawet o 70%. W momencie zmiany rzutowanego obrazu od razu przywrócona zostanie pełna jasność.

Projektory wyposażono także w funkcję automatycznej regulacji natężenia światła, dostosowującą jasność lampy do warunków, w jakich zainstalowano projektor. Kolejną wspólną cechą jest tryb ekologiczny. Umożliwia on sterowanie poborem mocy przez wybór trzech trybów jasności (dużej, standardowej i małej), co w rezultacie przyczynia się do zwiększenia trwałości lampy i samego projektora. Nowy system chłodzenia ma osłabiać matowienie lampy i wydłużyć czas jej pracy.

W nowych projektorach VPL Sony wykorzystało 12-bitowy, cyfrowy system korekty gamma 3D. Jego zadaniem jest zmniejszanie poziomu szumów i poprawa płynności przejść tonalnych. Wszystkie modele z serii wyposażono w panele nieorganiczne nowej generacji BrightEra. W połączeniu z systemem projekcji 3LCD mają gwarantować dobrą jakość i jasność obrazu.

Urządzenia z serii E200 mogą pochwalić się ponadto głośnikiem o mocy 16 W, dwoma wejściami RGB, wejściem HDMI, s-Video, RS-232C, RJ-45 i mikrofonowym. Po zakupie dodatkowego modułu możemy korzystać z dobrodziejstw obsługi poprzez Wi-Fi.

Istnieje też możliwość zdalnego sterowania projektorami przez sieć LAN – w obydwu przypadkach.

Projektory pojawią się w sprzedaży w połowie lata 2012 roku. Ceny nie są jeszcze znane.

tagi:

Peryferia wykop blip flaker buzz

Zobacz również