Polecamy na prezent...


Nowy dysk do nagrywania programów TV: Freecom Mobile Drive Sq TV

autor: Anna Paczuska dodane: 25 września 2012

0

Firma Freecom poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego zewnętrznego dysku twardego przeznaczonego do nagrywania programów TV poprzez złącze USB. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 399 zł za model o pojemności 500 GB.

Badania opublikowane przez MarketsandMarkets mówią, że w ciągu najbliższych kilku lat rynek inteligentnych telewizorów ma wzrosnąć o 19%. W zeszłym roku sprzedano ok. 64 mln sztuk, zaś w 2016 roku liczba ta ma przekroczyć 153 mln. Zwiastuje pomyślną przyszłość dla urządzeń umożliwiających nagrywanie poprzez USB. Obecnie większość telewizorów wyposażonych jest w co najmniej jeden port USB. Równocześnie rośnie przyzwyczajenie konsumentów do oglądania zdjęć i odtwarzania filmów z twardych dysków lub pamięci USB podłączanych do telewizorów. Wprowadzenie funkcji nagrywania do urządzenia USB w najnowszych modelach zaawansowanych technicznie telewizorów pozwala nagrywać i przechowywać programy telewizyjne na dyskach takich jak Mobile Drive Sq TV.

Mobile Drive Sq TV może być używany do przechowywania, współdzielenia oraz tworzenia kopii zapasowych danych
i oprogramowania na komputerach osobistych lub w sieci. Dzięki komunikacji w standardzie USB 3.0 dane przesyłane są z przeciętną prędkością 130 MB/s. Do dysku twardego dołączone jest oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych dla systemu Microsoft Windows. Urządzenie wyposażono w funkcję oszczędzania energii, która przełącza je w tryb uśpienia, kiedy nie jest używane.

Freecom oferuje Mobile Drive Sq TV w dwóch wariantach 500 GB oraz 1 TB. Mniejszy model („slimline”) ma wymiary 12×12x1,05cm, dzięki czemu można go łatwo wsunąć do specjalnie zaprojektowanej kieszeni mocowanej z tyłu telewizora.  Sugerowana cena detaliczna wynosi 399 zł za model 500 GB oraz 569 zł za model 1 TB. Dysk jest zasilany za pośrednictwem złącza USB z telewizora lub przystawki DVR, co oznacza, że nie potrzebuje dodatkowego źródła prądu. Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją i nieograniczoną pomocą techniczną (helpdesk) firmy Freecom.

tagi:

Peryferia Rozrywka wykop blip flaker buzz

Zobacz również