Polecamy na prezent...


Philips wprowadza antybakteryjne monitory

autor: Anna Paczuska dodane: 27 sierpnia 2013

0

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada pojawienie się na rynku nowej serii monitorów medycznych wyposażonych w powłokę antybakteryjną, która minimalizuje obecność drobnoustrojów i bakterii, by w konsekwencji nie dopuścić do przypadkowego zarażenia.

Nowe modele dedykowane są personelowi medycznemu używającemu na co dzień monitorów przede wszystkim  do diagnostyki pacjentów. Monitory PHILIPS nie tylko pozwalają na bezpieczną pracę bez ryzyka przypadkowego zakażenia drobnoustrojami, ale dzięki zastosowaniu wysokiej jakości matryc oraz technologii D-image zgodnej ze standardem DICOM umożliwią dokładną analizę i diagnostykę w środowiskach medycznych – czy to w pracowni radiologicznej, ortopedycznej, czy w gabinecie dentystycznym.

24-calowy monitor z matrycą IPS (PHILIPS C240P4QPYEW) oraz 27-calowy model z matrycą AMVA (C271P4QPJEW) obsługują technologię Clinical-D wyświetlania obrazu, która zapewnia precyzję w czasie diagnostyki. Zgodne z DICOM – międzynarodowym standardem tworzenia, przechowywania i wyświetlania klinicznych obrazów i zdjęć – nowe modele monitorów medycznych gwarantują wierne odwzorowanie skali szarości dzięki kalibracji według standardu DICOM Part 14, co skutkuje widocznością nawet najdrobniejszych detali. Oba modele charakteryzują się maksymalną jasnością na poziomie 300 cd/m2, dzięki czemu obraz na ekranie jest widoczny również w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Zaprezentowana linia nowych monitorów medycznych obejmuje również 21,5-calowy model Philips C221S3UCW zasilany przez USB, który znajdzie zastosowanie tam, gdzie konieczna jest mobilność urządzenia wyświetlającego obraz. Sprawdzi się w miejscu, gdzie nie będzie łatwego dostępu do gniazdka elektrycznego, bo do zasilania ekranu wystarczy podłączenie go do komputera lub notebooka za pomocą jednego kabla USB.

Wszystkie modele monitorów medycznych wyposażone są w dodatkowe funkcje usprawniające pracę w środowiskach medycznych. Przykładami mogą być specjalne zasilacze dostosowane do wymogów klinicznych, możliwość montażu na ścianie oraz regulacja pozycji monitora (wysokości, pochylenia w pionie, przechylenia w poziomie). Zapewni to prawidłową postawę w czasie pracy, zapobiegając zmęczeniu i dolegliwościom związanym z długim przebywaniem przed komputerem.

tagi:

Komputery i laptopy wykop blip flaker buzz

Zobacz również