Polecamy na prezent...


Plustek OpticFilm 120 – skaner negatywów za ponad 10 000 zł

autor: Anna Paczuska dodane: 10 lipca 2013

0

Firma MODECOM – oficjalny i licencjonowany dystrybutor skanerów marki Plustek w Polsce, wprowadza na rynek nowy model  skanera przeznaczony do skanowania slajdów i negatywów OpticFilm 120.

Plustek OpticFilm 120 to skaner przeznaczony do skanowania negatywów i slajdów o rozmiarze 35mm oraz rolek filmowych 120/220 mm o rozmiarach od 6×4.5cm do 6×12cm. Zastosowany w urządzeniu, 8-elementowy system szklanych soczewek oferuje bardzo wysoką rozdzielczość optyczną 5,300 dpi. Z kolei najwyższej jakości kolorowa matryca typu CCD, zapewnia 10.600 dpi, rozdzielczości w zeskanowanych materiałach.  Źródłem w światła w skanerze OpticFilm są diody LED, które oprócz energooszczędnej funkcji, pozawalają uzyskać żywszych oraz głębszych kolorów w zeskanowanych materiałach.

Na szczególne zasługuje zaprojektowany przez firmę Plustek, autorski system do podawania filmów. Konstrukcja tego podajnika pozwala na unieruchomienie zamontowanego w nim filmu bez potrzeby jego przycinania.. Takie rozwiązanie zapewnia ostrość  przetworzonych na format cyfrowy materiałów. Ponadto, zastosowany w konstrukcji podajnika silniczek pozwala zautomatyzować proces skanowania.

Wraz z urządzeniem, klienci otrzymają także bogaty pakiet oprogramowania, pozwalające na  efektywną pracę z urządzeniem bezpośrednio po jego instalacji. Na szczególną uwagę zasługuje oprogramowanie SilverFast® Ai Studio firmy Laser Soft Imaging, które umożliwia zwiększa rozpiętość tonalną obrazu oraz usuwa zadrapania i pyłki kurzu widoczne na skanowanym negatywie.

tagi:

Fotografia Gadżety wykop blip flaker buzz

Zobacz również