Polecamy na prezent...


Router CS-5800

autor: Anna Paczuska dodane: 24 lipca 2012

0

Ponieważ Internet stał się niezbędny do prowadzenia biznesu, niezbędne jest zagwarantowanie ciągłego dostępu, a najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie więcej niż jednego połączenia.

PLANET CS-5800 to router zabezpieczający Gigabit idealny do zapewnienia firmom SMB większej wydajności sieci i zredukowania ryzyka zaniku dostępu do Internetu, jeśli jedno z połączeń zawiedzie. CS-5800 potrafi monitorować status każdego z połączeń WAN i automatycznie aktywować zapasowe łącze w przypadku awarii. Detekcja opiera się na sprawdzaniu zdefiniowanych adresów Internetowych.

CS-5800 poprawia efektywność pracy serwerów i pozwala na balansowanie obciążenia rozdzielając ruch na trzy lub cztery połączenia WAN. Balansowanie ruchu wchodzącego polega na przypisywaniu reguł do sesji użytkownika w oparciu o konfigurowalny w zależności od obciążenia tryb: “Auto Load Balance”, “Unbinding WAN Balance” oraz “Strategy Routing”. Użytkownicy mogą również konfigurować który adres IP lub port TCP/UDP przypisać do którego portu WAN. Balansowanie ruchu wychodzącego pozwala na zmniejszenie obciążenia serwerów wewnętrznych i ogranicza ryzyko awarii.

Router CS-5800 poza licznymi funkcjami zawiera wszystkie niezbędne rozwiązania zabezpieczające sieci. Posiada konfigurowalny firewall i funkcje filtrowania treści, które doskonale zabezpieczają sieć. Instalacja CS-5800 eliminuje konieczność posiadania w sieci innych urządzeń zabezpieczających, i skomplikowanej konfiguracji.

Poza łatwym ale wydajnym zarządzaniem pasmem, CS-5800 obsługuje również funkcje Smart QoS z dynamicznym zarządzaniem pasmem automatycznie kontrolującym przepustowość dla usług P2P, transmisji wideo i innych wymagających wysokiej przepustowości. Pomaga to znacząco lepiej przydzielać zasoby sieciowe w zależności od potrzeb biznesowych, jak również, kształtować ruch w sieci przydzielając priorytety różnym osobom, grupom lub aplikacjom.

CS-5800 posiada funkcję dublowania portów ułatwiającą monitorowanie podłączonych urządzeń i ich zachowania w sieci. Zdalne zarządzanie poprzez przeglądarkę jest zabezpieczone poprzez autoryzację użytkownika.

tagi:

Peryferia wykop blip flaker buzz

Zobacz również