Polecamy na prezent...


Rozrywka na wakacje: latanie w aerotunelu

autor: Anna Paczuska dodane: 24 czerwca 2013

0

Pierwsze tunele aerodynamiczne zaczęły powstawać w latach 30. XX wieku. Służyły wtedy do przeprowadzania badań modeli samolotów. Dopiero stosunkowo niedawno zaczęto je wykorzystywać do celów rozrywkowych.

Aktywność ta początkowo znalazła zwolenników wśród skoczków spadochronowych, którzy oprócz faktu, że nie mają całorocznej możliwości wykonywania skoków, chcieli zaznać przeżycia różniącego się od dotychczas doświadczanych. Ponadto, takiego rodzaju lotu był dobrym sprawdzeniem, jak w powietrzu zachowuje się ludzkie ciało. Szybko jednak loty w tunelu aerodynamicznym rozszerzyły grupę swoich fanów o ludzi, którzy zawsze chcieli na własnej skórze doświadczyć uczucia latania, a także tych, którym lęk wysokości stał na przeszkodzie do skydivingu. Od niedawna każda osoba może spełnić swoje pragnienie i przekonać się, jak to jest latać.

Ideą tunelu jest stworzenie sytuacji, w której odwrócona zostaje rola opadania skoczka spadochronowego – zamiast swobodnego spadania, pionowy strumień powietrza powoduje przełamanie bariery grawitacji, a co za tym idzie – wypychanie obiektu znajdującego się na jego drodze. Poprzez odpowiednie ułożenie ciała oraz napięcie mięśni możliwe jest sterowanie własnym ciałem i lot w obrębie symulatora.

Możliwość lotu w tunelu aerodynamicznym oferuje firma Super Prezenty na stronie internetowej www.superprezenty.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży w C.H. Janki oraz Targówek.

tagi:

Lifestyle Rozrywka wykop blip flaker buzz

Zobacz również