Polecamy na prezent...


Samsung SMART FOTO WB850F

autor: Anna Paczuska dodane: 9 lipca 2012

0

Duży zoom optyczny, szerokokątny obiektyw, dobrej jakości matryca, nagrywanie filmów w jakości FullHD i niewielkie rozmiary to główne cechy tego aparatu. Gdy dodamy do tego moduł GPS i łączność Wi-Fi, otrzymujemy wielozadaniowe urządzenie, które warto zabrać ze sobą w wakacyjną podróż.

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi użytkownik może połączyć urządzenie z Internetem i udostępnić swoje zdjęcia i filmy bliskim za pośrednictwem ulubionego portalu społecznościowego (Facebook, YouTube, Picasa, Photobucket). Można je także przesyłać mailem bezpośrednio z aparatu. Model WB850F posiada funkcję Auto Backup, która przesyła wszystkie wykonane zdjęcia czy nagrane filmy bezpośrednio z aparatu do komputera lub do chmury. Dzięki temu możemy mieć zawsze bezpieczną kopię, dostępną z dowolnego miejsca i urządzenia.

Aparat posiada również opcję AllShare, czyli funkcjonalność dostępną we wszystkich urządzeniach Samsung. Dzięki niej produkty łączą się bezprzewodowo, a na ekranie telewizora Samsung Smart TV lub na przykład na tablecie wyświetlają się zdjęcia i filmy bezpośrednio z aparatu.

Samsung SMART FOTO WB850F posiada także długość ogniskowej 21x w obiektywie szerokokątnym 23mm, który dosłownie poszerza możliwości fotografowania. W praktyce pozwala to uchwycić jeszcze większą część krajobrazu niż dotychczas. Dzięki matrycy BSI CMOS 16,2 megapiksela, szczegółowe, pełne kolorów zdjęcia będą się pięknie prezentować na dużym, jasnym wyświetlaczu AMOLED VGA o przekątnej 3”. A gdy obraz statyczny to za mało, możemy nakręcić film w jakości FullHD z rozdzielczością 1920 x 1080p w tempie 30 klatek na sekundę.

Podczas nagrywania wideo w każdej chwili możemy zatrzymać wybraną sekwencję na zdjęciu dzięki funkcji podwójnej rejestracji, a każdy zarejestrowany materiał oznaczyć na mapie dzięki modułowi GPS. Zastosowany w modelu WB850F GPS oraz funkcja Live Landmark, pozwala użytkownikowi ściągnąć mapy i wyszukać informacje o okolicy. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk, a cyfrowy kompas poinformuje o lokalizacji i obliczy, jak daleko użytkownik znajduje się od wybranego punktu docelowego. Za pomocą funkcji MapView można pobrać odpowiednie mapy – aparat jest wtedy niezwykle przydatny przy poznawaniu nowego miasta.

Aparat Samsung WB850F jest już dostępny na polskim rynku, a jego sugerowana cena  wynosi 1599 zł.

tagi:

Fotografia wykop blip flaker buzz

Zobacz również