Polecamy na prezent...


Sharp wprowadza monitor dotykowy IGZO PN-K322B

autor: Anna Paczuska dodane: 23 lipca 2013

0

Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, 32-calowego monitora LCD – PN-K322B. Przeznaczony do profesjonalnych zastosowań monitor, wyposażony w ekran dotykowy o wysokiej czułości i precyzji, zapewnia rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli) – poziom rozdzielczości cztery razy wyższy od Full HD.

Model PN-K322B to najnowszy monitor firmy Sharp o rozdzielczości Ultra High Definition –  4K. Ekran dotykowy o wysokiej precyzji umożliwia dokładne odtwarzanie drobnego tekstu i cienkich linii z odręcznie wprowadzonych notatek przy pomocy dedykowanego pióra dotykowego z końcówką o szerokości zaledwie 2 mm. Monitor obsługuje również wielopunktowy dotyk.

Dostarczona w zestawie z monitorem podstawa umożliwia łatwe ustawienie go w dwóch położeniach, w zależności od wykorzystania: pionowej – do oglądania wyświetlanego obrazu lub pod małym kątem – do pisania po ekranie i obsługi za pomocą dotyku.

Model PN-K322B został wyposażony w unikalną funkcję „unieważnienia dotyku”, która traktuje priorytetowo prace wykonywane piórem dotykowym. Umożliwia to oparcie dłoni o ekran podczas wykonywania precyzyjnych szkiców, prac nad detalami w edytowanych dokumentach, czy plikach. To bardzo praktyczna funkcjonalność, której brak był dla użytkowników dość uciążliwy. Sharp rozwiązał ten problem.

Gniazda wejściowe monitora PN-K322B, kompatybilne z najnowszymi specyfikacjami interfejsu DisplayPort i HDMI, umożliwiają wyświetlanie materiałów o rozdzielczości Ultra HD 4K przesyłanych z komputera podłączonego poprzez pojedynczy kabel.

Zapotrzebowanie na monitory o rozdzielczości Ultra High Definition 4K wzrasta w licznych dziedzinach i profesjonalnych zastosowaniach, takich jak tworzenie oraz edycja grafiki i materiałów wideo. Aby zaspokoić rosnące zainteresowanie na monitory o rozdzielczości 4K, firma Sharp zaproponuje również ich wykorzystanie w innych dziedzinach, np. do obsługi klientów w punktach sprzedaży i salonach wystawowych lub jako ekrany wystawowe w muzeach i galeriach sztuki.

Monitor trafia do sprzedaży w Japonii 30 lipca 2013r. W Europie, także w Polsce, dostępny będzie od jesieni 2013.

tagi:

Komputery i laptopy wykop blip flaker buzz

Zobacz również