Polecamy na prezent...


Słuchawka Scala Rider G9 na motocykl

autor: Anna Paczuska dodane: 29 czerwca 2012

0

Nowy zestaw słuchawkowy Cardo System przeznaczony do wszystkich rodzajów kasków, został już przetestowany i doceniony przez motocyklistów w Polsce.

Słuchawka Bluetooth Scala Rider G9, która od marca br. jest dostępna na naszym rynku w dystrybucji KONTEL-TELECOM, stworzona została specjalnie do komunikacji w czasie jazdy na jednośladach.

Zestaw słuchawkowy pozwala na konwersację nie z jednym, ale kilkoma motocyklistami. Przy odpowiednim sparowaniu słuchawek w trybie konferencyjnym przez interkom na odległość 1,6 km mogą łączyć się trzej kierowcy motocykli lub cztery osoby (dwa motocykle – kierowcy i pasażerowie). Znana użytkownikom modelu Scala Rider G4, funkcja click-to-link umożliwia nawiązanie szybkiego, spontanicznego połączenia bez parowania słuchawek.

W większej grupie motocyklistów Scala Rider umożliwia łączność w innym trybie. Nawet dziewięciu miłośników jednośladów może sparować swoje słuchawki i komunikować się ze sobą, wyznaczając jedną osobę, która będzie rozmawiać z pozostałymi. Poza tym, G9 umożliwia wysyłanie grupowego sygnału informującego wszystkich kierowców o niebezpieczeństwie na drodze, policji czy np. przerwie na odpoczynek.

Słuchawkę Bluetooth Scala Rider G9 można sparować z telefonem komórkowym i bezpiecznie odbierać połączenia podczas jazdy bez odrywania rąk od kierownicy. Jest to możliwe bo urządzenie można uruchamiać za pomocą komend głosowych.

Motocykliści mogą wykorzystywać nową Scalę Rider również do słuchania muzyki. Zestaw dysponuje wbudowanym radiem FM z RDS z pamięcią sześciu stacji. Można go też podłączyć do odtwarzacza MP3. Jeśli urządzenie, które chcemy używać z G9 nie jest wyposażone w Bluetooth, można użyć kabla, który jest w zestawie. Dzięki czujnikom szumów, dźwięk w słuchawkach nasila się wraz ze zwiększającą się prędkością.

W zestawie znajdują się dwa mikrofony: uniwersalny na sztywnych wysięgniku oraz tzw. miękki dedykowany do kasków integralnych. Słuchawka jest odporna na złe warunki atmosferyczne. Maksymalny czas rozmów to 13 godzin, a czas czuwania do 7 dni.

Firma Cardo System po raz pierwszy wprowadziła też platformę internetową dla motocyklistów, która pozwala korzystać z całego zakresu opcji, jak: parowanie słuchawek on-line, wysyłanie zaproszeń do wspólnej wyprawy motocyklowej, czy konfigurowanie parametrów G9 z poziomu PC.

tagi:

Audio Gadżety wykop blip flaker buzz

Zobacz również