Polecamy na prezent...


Sphero – kulka sterowana tabletem lub smartfonem

autor: Anna Paczuska dodane: 22 maja 2013

0

Sphero, amerykańskiej firmy Orbotix, to kulka – robot sterowana zdalnie za pomocą urządzeń z systemem iOS lub Android, wyposażonych w Bluetooth. To ciekawy gadżet, który zapewni rozrywkę dzieciom i dorosłym.

Wewnątrz urządzenia umieszczono specjalne sensory: żyroskop i akcelerometr. Dzięki nim kulka może precyzyjnie poruszać się po trasie wytyczonej przez użytkownika. Dodatkowo, można ustalić prędkość poruszania się Sphero (maksymalna wynosi 1m/s).

Do sterowania Sphero służy tablet lub smartfon, ale można także użyć samej kulki jako kontrolera i posługiwać się nią, grając np. w Zombie Rollers lub Nyan Cat SpaceParty. Sphero wykorzystuje przełomową technologię, dzięki której możliwe jest łączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Wprowadzenie rzeczywistości rozszerzonej umożliwiło stworzenie wyjątkowo wciągających i zabawnych gier – do wyboru jest ponad 20 różnych aplikacji dostępnych bezpłatnie
w App Store i Google Play Store.

Sphero zostało wykonane z odpornego na uderzenia poliwęglanu, a dodatkowo jest wodoszczelne – można wykorzystać je do zabaw ze zwierzętami, a także zabrać na plażę czy na basen. Kulka ma 74 mm średnicy i waży 168 g. Znajdujące się wewnątrz Sphero diody LED zmieniają dowolnie jej kolor. Dzięki indukcyjnej ładowarce gadżet nie ma żadnych portów, zakłócających jego kształt.

Sphero jest już dostępne w większości sklepów w całym kraju oraz w sklepie internetowym www.sklep.icorner.pl w cenie 499 PLN.

YouTube Preview Image

tagi:

Gadżety Komórki Zabawki i gry wykop blip flaker buzz

Zobacz również