Polecamy na prezent...


Szybkie karty SD od Verbatim

autor: Anna Paczuska dodane: 20 września 2012

0

Firma Verbatim poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej rodziny kart SDHC i SDXC zgodnych ze specyfikacją UHS-I. To najszybsza dostępna obecnie kategoria kart SD z szybkością magistrali sięgającą 104 MB/s. Ceny zaczynają się  od 119 zł za kartę o pojemności 16 GB .

Karty UHS-I SDHC i SDXC firmy Verbatim zapewniają szybką prędkość odczytu (90 MB/s) oraz zapisu (25 MB/s). Ponadto nowe produkty posiadają funkcję ochrony, która zapobiega przypadkowemu usunięciu danych.

Verbatim oferuje karty o pojemność do 64 GB, co przydaje się podczas nagrywania i przenoszenia wysokiej rozdzielczości fotografii cyfrowych oraz nagrań wideo. Dzięki temu zawodowi fotografowie i operatorzy kamer mogą używać urządzeń na karty SDHC lub SDXC zamiast polegać wyłącznie na nośnikach CompactFlash lub SSD. Rosnąca popularność aplikacji mobilnych również zwiększa zapotrzebowanie na większą pojemność pamięci oraz większą prędkość transmisji danych.

Karty Verbatim UHS-I SDHC są już dostępne w sprzedaży. Sugerowana cena modelu o pojemności 16 GB to 119 zł, wersji o pojemności 32 GB – 199 zł. Karta UHS-I SDXC o pojemności 64 GB pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

tagi:

Peryferia wykop blip flaker buzz

Zobacz również