Polecamy na prezent...


W co, według kobiet, nie powinieneś się ubierać?

autor: Anna Paczuska dodane: 14 lipca 2012

0

Są pewne rzeczy w męskiej modzie i stylu, które działają na kobiety jak płachta na byka. Nie chodzi tutaj wyłącznie o osławione skarpety z sandałami. Otóż panie uważają, że z męskich szaf powinny zniknąć szerokie spodnie z obniżonym krokiem, siatkowane koszulki oraz spodnie typu rurki. Są wyjątkowo niemęskie.

Skarpety w sandałach. Na to nie ma usprawiedliwienia

Ponad połowa Pań biorąca udział w ankiecie serwisu dla kobiet iWoman.pl jest zgodna. Skarpety połączone z sandałami zdają się być gorszą zbrodnią niż nieświeży oddech. Wywołały też sporo emocji na fanpage’u Facebook wymienionego portalu.

- Skarpety do sandałów są okropne. Nie cierpię ich! – twierdzi Monika Amrozik, jedna z czytelniczek. Wtóruje jej kolejna: - Nie ma na to argumentacji. To jest tak naturalne jak spadający męski wzrok na “oczy” – komentuje z sarkazmem Katarzyna Kozłowska. Z kolei Adriana Tronina idzie jeszcze dalej. – Sandały ze skarpetami to totalny absurd. W końcu to pierwsze zakłada się po to, aby noga miała przewiew – argumentuje. - To jest jak zakładanie koronkowej bluzki na golf – dodaje Ewa Gazda.

Takiego samego zdania jak ankietowane panie jest stylista Iwona Niebał, na co dzień ubierająca nie tylko kobiety, lecz także mężczyzn. Potwierdza, że skarpetki noszone do sandałów bezwzględnie nie podobają się kobietom. Zdecydowanie nie kojarzą się z elegancją ani dobrym stylem. - Żadna kobieta, widząc tak ubranego faceta, nie pomyśli, “to interesujący mężczyzna, chcę go poznać”– ze śmiechem podkreśla stylistka. Czy są takie sytuacje, gdzie ewentualnie można ubrać skarpetki z sandałami? – Bezwzględnie nie ma! – zaprzecza Niebał.

Dresowe spodnie z łańcuchami tylko dla kiboli
Jeśli nie należysz do osiedlowego gangu, albo grupy fanów jednej z polskich drużyn piłkarskich, dresowe spodnie przydadzą ci się wyłącznie podczas treningów sportowych. Wbrew pozorom nie jest to także uniwersalne ubranie, które można założyć idąc w niedzielę do kościoła. - Dres i łańcuchy z indywidualnością nie mają nic wspólnego – potwierdza Ilona Niebał.

Takie zestawienie w przeprowadzonej przez nas ankiecie znalazło się na drugim miejscu. Koniecznie wystrzegaj się więc dresowych spodni i łańcuchów, chyba że mieszkasz w dzielnicy, gdzie liczba pasków na spodniach oznacza, podobnie jak w wojsku, pozycję w hierarchii.

Tak panie głosowały w ankiecie. co najbardziej nie podoba im się w męskiej modzie i stylu?
skarpety w sandałach 58,22%
połączenie dresowych spodni z łańcuchami na szyi 37,33%
siatkowane koszulki 32,53%
szerokie spodnie z obniżonym krokiem 28,08%
„rybackie” kamizelki z milionem kieszonek 24,32%
włosy ze zbyt dużą ilością żelu 23,63%
wąsy 23,63%
spodnie typu rurki 18,49%
obcisły golf 15,07%
rozjaśnione włosy 15,07%
różowa koszula 13,36%
za duży t-shirt jak u rapera 12,67%
mokasyny ze skarpetkami 12,33%
skórzane spodnie 11,99%
japonki 11,64%
jeansy z nadrukami 8,56%
eleganckie spodnie połączone z t-shirtem 7,88%
rozpinany sweter (kardigan) 7,53%
okulary „kujonki” 7,53%
flanelowa koszula w kratę 7,19%

Źródło: Ankieta przeprowadzona w portalu iWoman.pl (można było zaznaczyć maksymalnie trzy odpowiedzi).

Źródło: Meanstream

tagi:

Lifestyle wykop blip flaker buzz

Zobacz również