Polecamy na prezent...


“Wiedźmin” na Maca

autor: Anna Paczuska dodane: 20 lipca 2012

0

CD Projekt RED w ciągu trzech miesięcy od premiery sprzedał 50 tys. sztuk pierwszej części swojego kultowego tytułu w wersji na komputery Mac.
Edycja Rozszerzona Wiedźmina na komputery Mac zadebiutowała w trakcie wiosennej konferencji Grupy CD Projekt RED na początku kwietnia 2012 roku. Gra jest pierwszym produktem polskiego dewelopera na urządzenia produkowane przez amerykańską firmę z Cupertino. Mimo pięciu lat jakie upłynęły od debiutu pierwszego Wiedźmina na komputery PC, najnowsza Macowa wersja tytułu, dostępna wyłącznie w cyfrowej dystrybucji cieszy się duża popularnością.

W ciągu 5 lat od debiutu serii obie części Wiedźmina, stworzone przez polskie studio, sprzedały się na całym świecie w 4 mln egzemplarzy. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że drugi zespół deweloperski prowadzi równoległe prace nad nowym projektem. Wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy grę wideo opartą o świat Cyberpunk. System, w oparciu o który powstanie nowa gra został przetłumaczony na 9 języków i sprzedaje się nieprzerwanie od 1988 r., a liczba graczy jest szacowana na ponad 5 mln osób na całym świecie.

tagi:

Zabawki i gry wykop blip flaker buzz

Zobacz również