Polecamy na prezent...


Wielkie telewizory OLED od LG

autor: Anna Paczuska dodane: 15 lutego 2013

0

Firma LG Electronics zaprezentowała w Korei Południowej linię telewizorów na rok 2013.

Wraz z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu dostawami do sklepów w Korei Południowej, LG stanie się pierwszym na świecie producentem, który oferuje użytkownikom 55-calowy telewizor OLED (model 55EM9700).

Ten  telewizor został wyposażony w technologię WRGB OLED. Telewizor OLED firmy LG umożliwia uzyskanie żywych i jasnych kolorów oraz głębokiej czerni, ponieważ dotychczasowa konfiguracja pikseli RGB wzbogacona została o biały subpiksel. Ponadto, LG OLED TV cechuje się nieskończenie dużym współczynnikiem kontrastu, dzięki czemu zapewnia najlepszy kontrast niezależnie od oświetlenia zewnętrznego, czy kąta widzenia.

Ekran telewizora Ultra HD o przekątnej 84 cali zawiera 8 milionów pikseli (3840 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Opracowana przez LG funkcja skalowania do wyższej rozdzielczości (Resolution Upscaler Plus) umożliwia uzyskanie bogatszych szczegółów i lepszej ostrości w przypadku sygnału o standardowej rozdzielczości HD, a tym samym pozwala na wyświetlanie realistycznego obrazu z każdego źródła. Ponadto, w tym roku firma LG wzbogaci linię telewizorów Ultra HD o dwa nowe modele, 55- oraz 65-calowy.

Telewizory LG z linii CINEMA 3D Smart TV na rok 2013 już są dostępne w Korei, a następnie będą wprowadzane na kolejne rynki.

tagi:

Rozrywka wykop blip flaker buzz

Zobacz również