Polecamy na prezent...


Zegar “dla czytających” jest już dostępny w Polsce

autor: Anna Paczuska dodane: 26 czerwca 2013

0

Zegar Verbarius sprzedawany w nowojorskim MoMa Store dostępny już w Polsce dzięki współpracy polskiej firmy The Story z Art. Lebedev Studio.

Wydawałoby się, że koncepcja zegara została już zamknięta. Mamy zegary wskazówkowe, elektroniczne, są nawet zegary binarne. Studio Art. Lebedev stworzyło nową formę komunikacji człowiek – zegar i w nowatorski sposób opowiedziało o czasie.

Zegar Verbarius podaje czas w „ludzki” sposób, mówiąc o nim. Można zapomnieć o istnieniu wskazówek lub cyfr. To jedyny zegar na świecie, który opisuje czas jak ludzie.

Zegar za każdym razem inaczej informuje, która jest godzina: czasem „druga czterdzieści pięć”, czasem „za kwadrans trzecia”. Wyposażony w pięć języków (angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański oraz francuski), a dzięki wejściu USB i oprogramowaniu, zegar pozwala na dodawanie kolejnych. Polska wersja zegara zostanie udostępniona już wkrótce. Tymczasem aby kupić zegar nie trzeba już jechać do Nowego Jorku i iść do MoMa Design. Verbarius jest dostępny w Polsce w cenie 870-900 PLN.

tagi:

Gadżety Lifestyle wykop blip flaker buzz

Zobacz również